ترجمه دقیق

مترجمین فریلنسر

چگونه یک مترجم فریلنسر خوبی شویم؟

تجربه در موفقیت مترجمین فریلنسر حرف اول را می زند. تجربه به موازات علاقه، مهم ترین پارامترها برای مترجمان است.

ولی در این مقاله به معرفی چندین عامل برای ارتقا دانش و تجربه مترجمین فریلنسر اشاره می کنیم.

  • ارتقا مهارت نوشتن به زبان نیتیو در مترجمین فریلنسر

برای موفقیت مترجمین فریلنسر، می توانیم به این مورد اشاره نماییم که مترجمان می بایست نویسندگان خوبی هم باشند و بر کلیه اصول و قواعد گرامری و دانش مهارت های مختلف و سبک های متفاوت نوشتن اشاره نمود. در کنار این موضوع، تسلط بر زبان نیتیو بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که شما فردی دو زبانه هستید،  زبان مبدا را قطعا به زبان بومی و نیتیو کاملا مسلط می باشید. بنابراین ضروری است که برای ترجمه نیتیو و بومی زبان مقصد ، اقدام کنید و در تلاش باشید که ترجمه نیتیو را در زبان مقصد خود ارتقا دهید.

همواره به خاطر داشته باشید که خوانندگان شما افرادی کاملا نیتیو هستند و تجربیات فراوانی در زمینه های مختلف ترجمه دارند. در صورتی که شما نمی توانید نیازهای مخاطبین خود را براورده کنید و به زبان آنها، و به صورت کاملا نیتیو، ترجمه را انجام دهید، اطمینان داشته باشید که با معضلات و چالش های بسیاری بین خودتان و کارفرمایانتان مواجه خواهید شد.

چگونگی ارتقای این مهارت ها:

  • در صورتی که در اطراف شما، افرادی وجود ندارند که به زبان نیتیو زبان انگلیسی صحبت کنند، قطعا با نوشتن نیتیو ترجمه دچار مشکل خواهید شد. بنابراین به شما پیشنهاد می شود که بازه زمانی مشخصی در روز را به دیدن فیلم ها و سریال های زبان انگلیسی اختصاص دهید تا با تعداد زیادی از اصطلاحات و عبارات مصطلح نیتیو آشنا شوید و بتوانید آن ها را در تجربه های کاری خود نیز به کاربرید. به این ترتیب سطح زبانی شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و قطعا می توانید خودتان را محک بزنید و دانش زبانی خود را ارتقا بخشید.
  • یکی دیگر از نکات مهم در هنگام ترجمه متن این است که به راهنما مراجعه فرمایید و اصلاحات را در ترجمه خود به بهترین نحو انجام دهید.
  • مطالعه روزنامه ها، ژورنال ها و مجلات زبان انگلیسی و همچنین گوش دادن به رادیوهای انگلیسی زبان به شما بسیار کمک خواهد کرد تا بتوانید ترجمه ای نیتیو و درخور مخاطبین خود ارائه دهید.
  • گذراندن دوره های آموزشی نیز امر بسیار مهمی است که نقش فوق العاده ای در ارتقای مهارت نوشتاری و سبک نوشتاری شما خواهد داشت.
  • شما می توانید با افراد انگلیسی زبان و از طریق فضای مجازی ارتباط بگیرید. این امر بسیار به شما کمک خواهد کرد تا اصطلاحات ضروری و عبارات مصطلح زبان انگلیسی را از یکدیگر بیاموزید.
  • ارتقای مهارت خوانداری در زبان مرجع

برای موفق شدن به عنوان یک مترجم فریلنسر، شما نیاز خواهید داشت که متون هدف را کاملا متوجه شوید و به راحتی بتوانید ترجمه را انجام دهید. برای فهم کامل متن ، نیاز است که شما همواره مهارت خوانداری خود را گسترش دهید و این امر تنها با مطالعه هرچه بیشتر میسر خواهد شد.

 

 

نظر