ترجمه مقالات MBA

ترجمه مقالات MBAReviewed by کامرانی on Sep 25Rating:

ترجمه مقالات MBA

قدمت MBA در دنیا به 100 سال می رسد. اولین تلاش برای راه اندازی این رشته در آمریکا رخ داده است.

در ایران حدود 10سال است که در دانشگاهها تدریس می شود.

MBA مخفف عبارتMaster of Business Administrator  می باشد و دارای گرایش های متعددی می باشد.  رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد جزء رشته هایی قرار گرفته که بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی م یتوان در این رشته شرکت کرد.

رشته MBA به منظور  پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمان های اقتصادی- اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. رشته MBA دارای 3گرایش می باشد که چهار گرایش اصلی  این رشته تقریباً در همه دانشگاهها تدریس می شود. که به شرح ذیل می باشد:

  • بازاریابی و مدیریت فروش
  • مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی
  • مدیریت تولید و سیستم های تولید و پروژه
  • مدیریت منابع انسانی
ترجمه مقالات MBA

ترجمه مقالات MBA

طول دوره کارشناسی ارشد MBA به صورت ناپیوسته و اموزشی می باشد که بر خلاف سایر فوق لیسانس ها که 36 واحد است ، 57 واحد درسی می باشد بنابراین دانشجویان این دوره، مانند سایر دانشجویانی که در سایر نقاط جهان در این رشته به تحصیل می پردازند، برای تکمیل دوره خود  در طی 2سال یا 4ترم باید به طور متوسط در هر نیمسال تحصیلی  حدود 14 واحد درسی  را بگذرانند. بنابراین  دوره کارشناسی ارشد MBA دوره سنگین و پرکاری است و دانشجویانی که وارد این دوره می شوند باید از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصیل در وضعیت خوبی قرار داشته باشند.

دکتری این رشته هم، تحت عنوان DBA و به عنوان ” آینده پژوهی” در وزارت علوم تصویب شده است در واقع یک دوره مدیریت استراتژیک به شمار می آید.

با جستجو در سیات های معتبر، مقالات انگلیسی فراوانی  در زمینه مدیریت MBA  وجود دارند که بعضی از دانشجویان دانش و تخصص لازم را در زمینه ترجمه را دارند  و خود ترجمه مقالات MBA را انجام می دهند ولی  برخی دیگر از مترجمین تخصصی این رشته برای ترجمه مقالات ، استفاده می کنند. برای ترجمه مقالات MBA مترجمین بایستی علاوه بر تسلط بالا بر مباحث عمومی مدیریت  باید علاقه و تجربه در زمینه مدیریتی نیز را داشته باشند. زیرا رشته MBA اصطلاحات و تعریف های تخصصی خاص خود را دارد که برای ترجمه روان باید با این مفاهیم کاملاً آشنا بود.

افرادی که با علاقه رشته MBA را انتخاب نموده اند، پیشرفت کاری خوبی خواهند داشت زیرا با داشتن دانش کافی مدیریت، در هر بازار کاری می توان موفق بود.