ترجمه مقالات تخصصی مامایی

ترجمه مقالات تخصصی مامایی

مامایی یکی از زیر مجموعه های علوم پزشکی است که نقش بسیار مهمی اعم از نقش مشاوره ای، مراقبتی  و حمایتی دارد. هدف از رشته مامایی این است که کارشناسان متعهد در زمینه آموزش و خدمات مامایی تربیت نماید. این رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاههای ایران ارائه می شود.

ترجمه مقالات تخصصی مامایی

ترجمه مقالات تخصصی مامایی

در هرلحظه نوزادانی در گوشه و کنار دنیا متولد می شوند، در واقع تولد با شکوه ترین و بحرانی ترین لحظه زندگی  و قدیمی ترین تجربه بشری است و در میان مشاغل، شغل مامایی از قدیمی ترین مشاغل محسوب می شود.

ماما شخصی است که دوره اموزشی لازم مامائی را گذرانده باشد و بتواند از یک مادر حین حاملگی، زایمان و بعد از زایمان مراقبت نماید . ماما در دوران قبل از حاملگی بررسی می کند که آیا یک مادر توانایی باردار شدن را دارد یا نه!  و اگر باردار شود آیا برای خود و جنینش مشکلی پیش می آید یا نه! به عنوان مثال مادران دیابتی،مادران دارای مشکل قلبی، مادرانی که قبلا بچه معلول به دنیا آورده اند و …. باید قبل از بارداری با ماما مشورت نمایند. مرحله بعد بارداری می باشد که در این دوران در فواصل معین که ماما مشخص نموده خانم باردار به کلینیگ مراجعه نموده و معاینه می شود در صورت بروز مشکل برای مادر از عوارض آن جلوگیری به عمل بیاید. در واقع در این مرحله ماما  در زمینه های مختلفی مانند تغذیه، ورزش، بهداشت فردی و… به مادر آموزش های لازم را می دهد. مرحله بعد زایمان است که در این مرحله مکاما بررسی های لازم را انجام می دهد و در صورت اطمینان از یک زایمان طبیعی مسئولیت زایمان را بر عهده می گیرد. مر حله بعد از زایمان نیز بررسی و منترل سلامت نوزاد  و مادر  و نحوه نگداری از نوراد بر عهده ماما می باشد.

ترجمه مقالات تخصصی مامایی

ترجمه مقالات تخصصی مامایی

فردس در رشته مامایی موفق خواهد بود که دارای عشق و علاقه و حوصله باشد خیلی بوده اند که واترد این رشته شده اند ولی تا پایان ادامه نداده اند. یک ماما باید از نظر جسمی و روحی باید سالم باشد.

مقالات متعددی  با موضوع مامایی نوشته شده است که به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان ارشد و دکتری  برای افزایش سطح دانش خود به ترجمه مقالات تخصصی مامایی می پردازند که افراد علاقمند و با تجربه و پرتلاش در این زمینه موفق خواهند شد.افزایش سطح دانش مامایی می تواند برای زایمان خوب مادران مؤثر باشد.

 

No votes yet.
Please wait...