استخدام مترجمReviewed by کامرانی on Aug 17Rating:

استخدام مترجم

شخصی که خود را به عنوان مترجم معرفی می کند، در سایت های مختلف درخواست همکاری می دهد، دارالترجمه ها برای استخدام مترجم شرایط و قوانینی را تعریف می کنند که این قوانین شامل موارد ذیل می باشد:

استخدام مترجم

استخدام مترجم

مترجم باید تجربه کافی در حوزه ترجمه را داشته باشد.  نسبت به تحویل سفارشات متعد باشد، مترجم باید این توانایی را داشته باشد که روزانه حداقل 3 صفحه ترجمه و تایپ را انجام دهد. زمینه هایی که علاقه و تخصص دارد را مشخص نماید.به تماس ها و ایمیل ها و پیامک ها  پاسخ سریع بدهد و به اینترنت پرسرعت دسترسی کامل داشته باشد. و همچنین اگر مترجمی ترجمه ی باکیفیت و پیش از موعد تحویل دهد پاداش در نظر گرفته می شود  و در صورت عدم رضایت مشتری و تأخیر در تحویل ترجمه، جریمه شامل حال مترجم می شود. ممکن است مترجم به صورت حضوری و یا غیر حضوری استخدام شود.یک مترجم خوب و قابل می تواند از سراسر کشور سفارش بگیرد. مترجمی که در داالترجمه ها استخدام می شود می تواند به عنوان مترجم کتاب، مقاله،زیر نویس فیلم ها و سایتها فعالیت نماید که هریک از موارد ذکر شده هزینه مجزایی برای ترجمه دارند. مترجم حق انتشار آثار ترجمه شده را ندارد. بنابراین مترجم باید همه قوانین دارالترجمه را بپذیرد و به آنها عمل کند تا به طور مدام سفارش داشته باشد.

مترجمی که به دنبال استخدام نباشد و بخواهد آزادانه ترجمه انجام دهد  برای دریافت سفارش با مشکل مواجه خواهد شد زیرا در ابتدای کار باید تلاش کند تا مشتری خود را جمع آوری کند و خود را به دیگران بشناساند که این کار زمان زیادی را می طلبد. زیرا افراد  برای سفارش ترجمه به این دسته از مترجم ها خیلی دیر اعتماد می کنند پس بهترین روش برای پیشرفت یک مترجم استخدام وی در دارالترجمه ها می باشد که البته بعضی از دارالترجمه ها رسمی می باشند و شرایط استخدام مترجم برای دارالترجمه کاملاً متفاوت و دشوارتر می باشد که از طریق قوه قضائیه صورت می گیرد که در صورت نیاز در روزنامه های کثیر الانتشار از افرادی که واجد شرایط  مترجم رسمی هستند  دعوت می نماید. مترجم رسمی نمی تواند محل کار خود را که در پروانه وی درج شده تغییر دهد، مترجم رسمی فقط می تواند یک دارالترجمه رسمی تأسیس نماید در غیر اینصورت به عنوان متخلف شناخته می شود و از ادامه کار توسط اداره امور مترجمان رسمی قوه قضائیه جلوگیری به عمل می آید.